Granita

Co to jest granita?

Granita to tradycyjny mrożony deser z południowych Włoch, a dokładnie z Sycylii. Granita, swoją strukturą przypomina sorbet. Jest robiony na bazie owoców lub kawy. To coś pomiędzy sorbetem a lodem.

W naszej ofercie znajdziesz koncentraty –  granita w płynie oraz granita w proszku.
Płynny koncentrat do granitora to syrop owocowy, który należy połączyć z wodą w stosunku 1:6 i dokładnie wymieszać. Podobnie wygląda koncentrat w proszku. Do 1 kg koncentratu dodać 6 l wody mieszając do całkowitego rozpuszczenia składników, a następnie całość wlać do granitora, który odpowiednio zmrozi nasz deser.

Oferujemy koncentraty najwyżej jakości od sprawdzonych producentów. Większość z oferowanych przez nas koncentratów do produkcji granity zawiera w swoim składzie suszone koncentraty owoców, dzięki czemu ich smak jest wyrazisty i naturalny.

Znajdziesz u nas granitę w płynie oraz granitę w proszku następujących producentów:

  • Emix
  • AKO
  • Soreno

Granitory

Do przyrządzania granity najczęściej wykorzystuje się specjalne urządzenie tzw. granitor. Jest to profesjonalna maszyna do produkcji orzeźwiających napojów mrożonych. Gotowy produkt uzyskuje się poprzez zmieszanie gotowego syropu, lub proszku z wodą i schłodzenie w granitorze. Zakupisz u nas granitory topowych marek w różnych konfiguracjach (od 1 do 6 pojemników). Takie urządzenie sprawdzi się zarówno w lodziarniach, kawiarniach, punktach gastronomicznych oraz barach szybkiej obsługi. Wszystkie oferowane przez nas granitory są objęte gwarancją producenta.

Kubki i pojemniki na granitę

Znajdziesz u nas także jednorazowe opakowania do granity. Oferujemy kubki w 3 rozmiarach – 300ml, 400ml i 500ml. Opakowania nie posiadają nadruku. Oferujemy opakowania jedynie z atestowanych materiałów, przystosowanych do żywności. Dodatkowo możesz się u nas zaopatrzyć w ciekawe kielichy do granity. Są przystosowane do wielokrotnego, dzięki czemu możesz zachęcić klientów do powrotu po “dolewkę” granity, lub shake’a. Dzieci wprost uwielbiają pić z wyjątkowych butelek, a w połączeniu z pyszną, kolorową granitą są idealnym dodatkiem do Twojego biznesu! 

Skontaktuj się z nami

Nasi specjaliści z przyjemnością pomogą Ci wybrać produkty dostosowane do twoich potrzeb.

Godziny pracy

Poniedziałek - Piątek : 8:00-16:00
Sobota : 09:00 - 13:00 (tylko w sezonie lodowym)

Odwiedź nas

41-600 Świętochłowice ul. Krauzego 8
Telefon : +48 32 245 1272
Email : biuro@hurtownia-smakosz.pl